Zdrowie

Przeszczep włosów – zabieg, który zmienia życie

Powodem nadmiernego wypadania włosów u mężczyzn jest najczęściej dziedziczenie tej przypadłości. Farmakologiczne leczenie łysienia w takich przypadkach rzadko przynosi spektakularne efekty. Na szczęście opracowano zabieg, który potrafi odmienić życie o 180 stopni – przeszczep włosów metodą Smart Graft. Jego skuteczność jest zdumiewająca: prawie 100% zaszczepionych implantów włosów przeżywa i tworzy naturalnie wyglądającą fryzurę. Efekty utrzymują się przez wiele lat. Przeczytaj, na czym polega przeszczep włosów i jakie niesie ze sobą korzyści.

Przeszczep włosów – przebieg zabiegu

Smart Graft to zautomatyzowany przeszczep włosów, który pozwala na uzyskanie dużej liczby implantów w trakcie jednego zabiegu i zwiększenie skuteczności, a także skrócenie czasu jego trwania do minimum.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz pobiera pojedyncze mieszki włosowe z tylnej części głowy pacjenta. Posługuje się przy tym specjalną głowicą wyposażoną w mikroskalpel zagłębiający się maksymalnie na 1 mm. Urządzenie jest bardzo precyzyjne i nie uszkadza pobieranych mieszków włosowych, których przeżywalność sięga około 98%. Lekarz w porozumieniu z pacjentem ustala kształt nowej linii włosów i zarysowuje ją na skórze głowy przed zabiegiem. Dzięki temu możliwe jest bardzo precyzyjne umieszczenie implantów włosów, aby przyszła fryzura do złudzenia przypominała naturalne owłosienie.

Zabieg trwa kilka godzin, ale dzięki zastosowaniu znieczulenia jest całkowicie bezbolesny i stosunkowo komfortowy dla pacjenta. Rekonwalescencja po przeszczepie włosów Smart Graft również nie jest uciążliwa. Pacjentowi nie towarzyszy odczucie odrętwienia w miejscu poboru włosów. Nie ma żadnych szwów i już na drugi dzień po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności.

Przeciwwskazania do transplantacji włosów

  • zaawansowana cukrzyca,
  • choroby układu krążenia,
  • aktywna choroba nowotworowa,
  • stany zapalne skóry głowy,
  • łysina zajmująca większość głowy (ostatni stopień łysienia),
  • łysienie plackowate,
  • łuszczyca,
  • zaburzenia krzepliwości,
  • alergie na środki znieczulające,
  • ogólny zły stan zdrowia.

Przeszczep włosów Smart Graft – efekty dla ciała i ducha

Trzeba mieć świadomość, że w ciągu około dwóch tygodni od zabiegu przeszczepione mieszki gubią włosy, aby po trzech miesiącach podjąć ich ponowną dożywotnią produkcję. Po kolejnych trzech miesiącach włosy urosną na tyle, by można było mówić o fryzurze. Optymalnymi efektami można cieszyć się dopiero po upływie roku, ale warto na nie czekać, ponieważ są długotrwałe, a włosy po przeszczepie wyglądają bardzo naturalnie. Oczywiście po pewnym czasie łysina może się pogłębić i wtedy warto wykonać zabieg uzupełniający, aby uzyskać równomierne owłosienie.

Nie bez znaczenia jest wpływ przeszczepu włosów na poprawę jakości życia pacjentów. Dzięki zagęszczeniu owłosienia zarówno kobiety, jak i mężczyźni zyskują lepsze samopoczucie. Przede wszystkim wzrasta ich pewność siebie. Łysienie u osób, które do tej pory były aktywne towarzysko, bardzo często powoduje, że nie akceptują nowego wyglądu, stają się wycofane w relacjach społecznych, spada ich samoocena, alienują się. Po zabiegu przeszczepu włosów większość pacjentów bardzo szybko odzyskuje pewność siebie i wraca do aktywnego trybu życia. U singli nierzadko następuje progres w relacjach damsko-męskich, chętniej randkują i zakładają trwałe związki.

Jeżeli odczuwasz spadek samopoczucia z powodu łysienia, rozważ również skorzystanie z pomocy psychologicznej.

Zastanawiasz się, czy przeszczep włosów to dobre rozwiązanie dla Ciebie? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz